Veri ihlaline ilişkin bilgilendirme

VERİ İHLALİNE İLİŞKİN BİLGİLENDİRME

 

                                                                                                                      15.12.2020

 

Veri sorumlusu sıfatını haiz TÜRKERÖZ OLUKLU MUKAVVA AMBALAJ KOLİ KUTU KAĞIT SAN. TİC. LTD. ŞTİ. olarak 13.12.2020 tarihinde siber saldırıya maruz kalınmıştır. Aynı gün tespit edilen ve Cryptolocker olarak tabir edilen dosyaların şifrelenmesi şeklinde gerçekleşen siber saldırı hakkında gerekli önlemler alınmıştır.

Saldırı neticesinde çalışan, müşteri, tedarikçi veya diğer üçüncü kişilerin kişisel verilerinin ihlal edilmiş olması olasılığına binaen 15.12.2020 tarihinde Kişisel Verileri Koruma Kurumuna bildirim yapılmıştır. İhlalden etkilenen dosyalar arasında kişisel veri niteliğinde bilgilerin yer alıp almadığına dair araştırmalarımız devam etmektedir.

Araştırmalar sonucunda, kişisel verilerinin ihlal edildiği tespit edilen çalışan, müşteri, tedarikçi veya diğer üçüncü kişi ilgili kişilere ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Konuya ilişkin detaylı bilgi almak istemiz halinde, web sitemizde yer alan “KVKK Başvuru Formu”nu doldurarak gösterilen iletişim kanalları üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz

Bu süre zarfında, tanımadığınız kişilerden herhangi bir linke tıklamamanızı veyahut bilgi paylaşımı talep eden şüpheli bir e-mail almanız halinde dikkati olmanızı rica ederiz. Herhangi bir şüpheli bir durum ile karşılaşmanız veya konuya ilişkin bilgi almak istemeniz halinde bilgi@turkerambalaj.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Saygılarımızla,

TÜRKERÖZ OLUKLU MUKAVVA AMBALAJ KOLİ KUTU KAĞIT SAN. TİC. LTD. ŞTİ.